*

güncelbilim: google Çin’in başkenti Pekin’de AI araştırmaları merkezi açtı.

**

Google, AI geliştirme alanındaki erişimini genişletmek için Pekin’de bir AI araştırma merkezi açtı.

***

Google, AI geliştirme alanındaki erişimini genişletmek için Pekin’de bir AI araştırma merkezi açtı. Merkez, konferanslar ve atölye çalışmaları ile çevredeki toplulukları ve araştırmaları destekleyecek.

GOOGLE GLOBAL RESEARCH
Google, Çin’in başkenti Pekin’de resmi olarak bir yapay zeka merkezi açtı. Ülke, AI alanında en ünlü düşünürlerin bazılarına ev sahipliği yapıyor, bu nedenle, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri bu atmosfere katılmaktan geri durmadı.

Google’ın bilimsel araştırmacı ve makine öğrenimi alanındaki baş bilim adamı Fei-Fei Li, bir blog yazısında “Çinli yazarlar, 2015 yılı içerisinde AI üzerine dünyanın en iyi 100 dergi içeriğin 43’ünü üretti” demektedir. AI İlerlemesi Derneği’nin Yıllık Toplantısında, Google Çin ekibinin önemi vurgulandı. Google’ın Çin ekibi, Stanford Üniversitesi Yapay Zeka Laboratuvarı direktörlüğünü yaptıktan sonra Google’a gelen Li tarafından yönetilecek.

Yeni merkez, konferanslar ve atölye çalışmalarına fon ve sponsorluk sağlayarak çevredeki AI topluluğunu desteklerken, AI araştırmalarına odaklanacak ve kendi çalışmalarını yayınlayacak.

Pekin merkezi, Google’ın New York, Toronto, Londra ve Zürih’te olduğu gibi dünyanın diğer bölgelerine yayılmış küresel ölçekli araştırma grubuna katıldı. Li, “İnsanın ve yaratıcılığın sınırları olmadığını düşünüyorum. Silikon Vadisinde, Pekin’de veya başka herhangi bir yerde bir gelişme meydana geldiğinde, herkesin hayatını daha iyi hale getirme potansiyeline sahiptir ” diyor.

Li, merkezin alanda bazı üst düzey uzmanları barındırdığını söylemektedir. Google’ın kariyer sayfasında, öğrenci araştırmacılarından mühendisler ve program yöneticilerine kadar uzanan yaklaşık 20 konum daha yer alıyor.

KAYNAK

https://futurism.com/google-opened-research-center-beijing/

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here